Özel Ders Programı

Özel Ders Programı: Öğrenmeyi Kişiselleştirin ve Başarınızı Yükseltin

Meta Sentez’in vizyonuna göre özel dersler; öğrencilerin sınavlarda başarılı olması ve daha yüksek notlar almasını sağlamakla yetinmemeli, hayatları boyunca kullanabilecekleri beceriler kazanmalarına yardımcı olmalıdır. Meta Sentez Kurs ve Koçluk Merkezi, Kadıköy’de, kendi bünyesindeki pedagojik yeterlilikleri ve sınava hazırlama deneyimleri yüksek öğretmen ekibiyle özel ders programları organize eder. Özel dersler; öğrencilerin ihtiyaç duyduğu derslerde, konu bilgilerini kalıcı olarak kavrama ve onları kullanma becerilerini somut olarak geliştirmelidir. Öğrenciler ve veliler bu nedenle maddi bir yatırım yaparak özel derslerden faydalanmayı beklemeli ve hizmet alacakları kurumu bu beklentiyle belirlemelidirler. Öğrenciye bu hizmeti sağlayacak kurum, öğrenci ve ailesinin bu yatırım karşısında en üst düzeyde yararlanacakları kurumsal sorumluluğu ve uzmanlığı yerine getirmek zorundadır. Meta Sentez diğer tüm eğitim programlarında olduğu gibi, Özel Ders Programlarında da bu şartlara göre organizasyonunu yapar ve özel dersleri planlar:

1. Kişiselleştirilmiş Öğrenme Deneyimi

Özel ders programları, öğrencilerin kişisel ihtiyaçlarına odaklanır. Her öğrencinin öğrenme hızı ve tarzı farklıdır. Meta Sentez’deki özel öğretmenler, her öğrencinin ihtiyaçlarına uygun bir öğrenme planı geliştirir. Örneğin, daha yavaş bir tempoda ilerlemeye ihtiyaç duyan öğrencilere daha fazla zaman sağlanmalıdır. Bu, her öğrencinin potansiyelini en üst düzeye çıkarabilmesi için gereklidir.

2. Kendi Kendine Yönelik Öğrenmeyi Teşvik Eder

Meta Sentez’deki özel dersler, öğrencilerin öğrenmeye nasıl yaklaşacaklarını ve kendi başlarına nasıl çalışacaklarını öğrenmelerine yardımcı olur. Öğrencilere etkili çalışma alışkanlıkları ve öğrenme stratejileri benimsetilir. Bu, öğrencilerin kendi başlarına daha bağımsız ve başarılı bir şekilde çalışmaya alışmalarına yardımcı olur.

3. Daha İyi Çalışma Alışkanlıkları Kazandırır

Özel ders programları, öğrencilere öğrenme süreçlerini yönlendirmede yardımcı olan teknikleri ve alışkanlıkları da içerir. Bu, öğrencilerin sadece branş branş derslerde değil, tüm yaşamlarında daha etkili çalışmalarını sağlar. İyi bir öğretmen, öğrencinin öğrenme ve çalışma alışkanlıklarını geliştirmesine yardımcı olmalıdır.

özel ders programları4. Benlik Saygısını Artırır

Özel dersler, öğrencilerin sınavlarda daha yüksek başarı elde etmelerine yardımcı olurken aynı zamanda öz saygılarını artırmalarına da katkı sağlaması gerekir.
Başarının ortaya çıkması, öğrencilerin öz saygılarını güçlendirmeden ve onları gelecekteki zorluklara daha fazla özgüvenle yaklaşmaya teşvik etmeden zorlaşır. Çünkü ergen ve genç bireylerin, içsel inançları ve “nasıl üstesinden gelinebileceğine dair sorunları herkesin yaşadığını” bilmeden başarılı olması zor. Başarı, belli akan-giden süreçlerin işlemesiyle ortaya çıkan bir sonuçlar silsilesi olarak görülmelidir. Bu süreci nasıl işletileceğine dair eş güdümlü çalışması gereken öğeleri de; Meta Sentez bünyesinde, oluşturduğu sistem ve kaliteli insan kaynaklarıyla organize eder.

5. Öğrenmeye Daha İyi Bir Tutum Kazandırır

Özel ders programlarının işlevi, bir branş öğretmeninin (tavsiye edilen işçi gibi) 2 saatini kiralamanın ötesine geçmelidir. Öğrencilerin öğrenmeye karşı daha olumlu bir tutum geliştirmelerine yardımcı olmalıdır. Kişiselleştirilmiş öğrenme yöntemleri, öğrencilere öğrenmeyi daha komplike bir süreç olduğunu göstermeli ve ders konularını anlamlı hale getirmelidir. Böylece öğrenciler, belli noktalarda tıkanıp kalmayacak veya belli derslere karşı doğuştan yatkın olduğu yanılgısına düşmeyecektir. Bu da öğrencilerin, eğitim hayatlarındaki bahsettiğim öğrenme süreçlerini daha olumlu bir şekilde deneyimlemelerini sağlar.

Eğer Kadıköy’de, özel ders programları arıyorsanız, Meta Sentez Kurs ve Koçluk Merkezi’nin uzman öğretmenlerinden faydalanabilirsiniz. Uzun yıllara dayanan deneyime sahip bu eğitmenler, öğrencilerin potansiyelini en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olacak bir kurumsal organizasyonun parçası olarak derslerini yaparlar. Meta Sentez Kurs ve Koçluk Merkezi’nin organizasyon yapısı temel olarak, öğrencilerin derslerde başarılı olmalarına yardımcı olmak için, öğrenmeye ve hayata daha olumlu bir şekilde yaklaşmalarının şart olduğu ana fikrine dayanır. Bu nedenle İstanbul’un en benzersiz ve en sistemli işleyen dershanelerinden biri olarak biliniyoruz. Geleceğe daha mutlu bakmanız dileklerimizle…

Ozan Rona
Meta Sentez Eğitim Kurumları
Eğitim Yöneticisi
Topluluk Tarafından Doğrulandı simgesi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir